Istota zabiegów medycyny estetycznej

asz wygląd. Bardzo dobrze laser frykcyjny spisuje się również w odnawianiu wszystkich zniszczonych stref skóry, dzięki czemu jej stan poprawia się co jest bardzo ważne zwłaszcza dla kobiety. Laser przede wszystkim oddziałuje na ko

Istota zabiegów medycyny estetycznej

Laser ujędrnia

Laser frykcyjny to przede wszystkim narzędzie, które pozwoli nam na odmłodzenie dowolnej części naszego ciała oraz usunięcie różnych defektów, które mogą szpecić nasz wygląd. Bardzo dobrze laser frykcyjny spisuje się również w odnawianiu wszystkich zniszczonych stref skóry, dzięki czemu jej stan poprawia się co jest bardzo ważne zwłaszcza dla kobiety. Laser przede wszystkim oddziałuje na komórki skóry, dzięki czemu nawet te najbardziej uszkodzone miejsce znów zaczynają produkować kolagen, dzięki czemu następuje proces odbudowy poszczególnych tkanek co oczywiście ma wpływ na ogólny wygląd skóry. Zabieg z wykorzystaniem lasera pozwala nam usunąć między innymi blizny potrądzikowe oraz inne zmiany skórne w tym piegi. Oczywiście laser pozwala również wyeliminować rozszerzony pory czy też inne niedoskonałości, które wcześniej były o wiele trudniejsze do usunięcia. Laser to przede wszystkim bezpieczna technologia chwalona przez wiele osób ze środowiska medycznego. Dlatego zapamiętajmy, że tego typu działania są ważne.


Co to jest Ptoza?

Ptoza (łac. ptosis) ? opadnięcie powieki, objaw porażenia mięśni powieki oka. Schorzenie to jest wadą rozwojową spotykaną najczęściej u dzieci, występującą często rodzinnie. Objawia się jedno lub obustronnym opadnięciem powiek i częściowym przysłonięciem gałki ocznej. Istnieje również rzadziej spotykana nabyta forma choroby. Ptoza jest także jednym z objawów zespołu Hornera i miastenii (łac. myasthenia gravis).

Wada ta może być całkowicie lub częściowo skorygowana chirurgicznie poprzez wzmocnienie mięśni, bądź przy pomocy specjalnych okularów z przesłoną na zdrowe oko, która zmusza chore oko do większej pracy i wzmocnienia mięśni.

Pseudoptoza (łac. pseudoptosis) ? schorzenie przypominające ptozę jednak o etiologii innej niż porażenie mięśnia unoszącego powiekę górną.

Pseudoptoza statyczna ?? spowodowana obniżeniem kostnego przyczepu więzadła bocznego powiek do dołu (np. przy złamaniu jarzmowo-oczodołowym) z następowym zwężeniem szpary powiekowej i pogłębieniem fałdu powiekowego

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ptoza


Od tej części odchodzą dwie cienkie

Mięsień okrężny oka (łac. musculus orbicularis oculi) - najsilniej rozwinięty mięsień z grupy mięśni otoczenia szpary powiekowej. Otaczając wejście do oczodołu zaczyna się i kończy na przyśrodkowej ścianie oczodołu. Od tej części odchodzą dwie cienkie warstwy włókien mięśni, które przebiegają łukowato w powiece górnej i dolnej, pokrywając od przodu tarczki powiekowe. Poza woreczkiem łzowym jest pasmo włókien tzw. część łzowa, która ma wpływ na mechanizm odpływu łez. Skurcz części oczodołowej mięśnia okrężnego powoduje zaciskanie powiek, natomiast skurcz części powiekowej powoduje spokojne zamykanie powiek. Część mięśnia, którego włókna biegną do kości czołowej i skóry brwi i łączą się z mięśniami nosowymi to mięsień marszczący brwi. Skurcz tego mięśnia powoduje powstanie pionowych fałd skóry między brwiami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mięsień_okrężny_oka



© 2019 http://ckpss.edu.pl/