Fakty i mity o o dzieży termoaktywnej

ze skóry. Dlatego profesjonalni sportowcy bardzo często stosują odzież termoaktywną, zarówno podczas treningu jak i podczas konkursów i mistrzostw. Taka odzież zapewnia maksymalny komfort, przez co sportowcy mogą skupić się na upr

Fakty i mity o o dzieży termoaktywnej

Uwielbiana przez profesjonalistów


W Zawodowych sportach każdy szczegół ma znaczenie. Nawet tak małe rzeczy jak odpowiednie ogrzanie oraz odprowadzanie potu i wilgoci ze skóry. Dlatego profesjonalni sportowcy bardzo często stosują odzież termoaktywną, zarówno podczas treningu jak i podczas konkursów i mistrzostw. Taka odzież zapewnia maksymalny komfort, przez co sportowcy mogą skupić się na uprawianiu sportu a nie na niekomfortowych ubraniach. Dlatego odzież termoaktywna jest coraz częściej stosowana również przez pół profesjonalnych i hobbystycznych miłośników danego sportu. Co więcej ceny oraz jakość odzieży termoaktywnej są coraz korzystniejsze dla klienta.


Różnice między odzieżą termiczną a termoaktywną


Odzież termiczna to odzież która chroni nasze ciało przed wychłodzeniem i tak naprawdę jest nią praktycznie każdy ubranie, które osłania nasze ciało przed niskimi temperaturami. Natomiast z odzieżą termoaktywną to zupełnie inna historia. Odzież termoaktywna to odzież, w której zastosowano specjalne materiały, które spełniają tę samą funkcję co odzież termiczna ale dodatkowo mają możliwość skutecznego odprowadzania wilgoci, nie wychładzające jednocześnie powierzchni skóry. Taka właściwość czyni odzież termoaktywną obowiązkowym wyposażeniem każdego szanującego się miłośnika sportów zimowych.


Dbaj o swoją odzież termoaktywną


Jeżeli masz odzież termoaktywna pewnie nie raz zastanawiałeś się w jaki sposób poprawnie o nią dbać. Przede wszystkim najbardziej chodzi o metodę prania oraz jakich detergentów należy używać do tego typu odzieży. Jeżeli masz pralkę, która posiada specjalny tryb dla odzieży sportowej to bez problemu możesz wyprać swoją odzież termoaktywną w pralce. Optymalną temperaturą dla prania odzieży termoaktywnej jest 30 stopni, taka temperatura na pewno nie zniszczy włókien a odzież zachowa swoje właściwości. Jeżeli natomiast twoja pralka ma tendencję do niszczenia zwykłych ubrań absolutnie nie powinieneś używać jej do prania odzieży sportowej i termoaktywnej. Zamiast tego lepiej postawić na pranie ręczne w letniej wodzie.



© 2019 http://ckpss.edu.pl/