Co musisz wiedzieć o stomatologach?

listyczne urządzenia i narzędzia. Odpowiednio kosztowne są także same zabiegi protetyczne polegające na wstawianiu u pacjenta dobrze dobranej protezy. Jednak założenie takiej protezy nie jest ostatnim etapem leczenia protetycznego

Co musisz wiedzieć o stomatologach?

Koszty zabiegów protetycznych

Koszty zabiegów protetycznych bywają bardzo duże. Już sam przegląd protetyczny może być kosztowny, jeżeli w jego trakcie muszą być używane bardziej specjalistyczne urządzenia i narzędzia. Odpowiednio kosztowne są także same zabiegi protetyczne polegające na wstawianiu u pacjenta dobrze dobranej protezy. Jednak założenie takiej protezy nie jest ostatnim etapem leczenia protetycznego, ponieważ pacjent posiadający protezę będzie musiał co jakiś czas zgłaszać się do lekarza na obserwację. Dzięki temu dentysta będzie mógł sprawdzać czy proteza wstawiona u jego pacjenta dobrze się sprawdza i nie muszą być w niej przeprowadzane żadne dodatkowe zabiegi. Dlatego przed pierwszym pójściem do protetyka należy zawsze dokładnie dowiedzieć się, jakie będą koszty leczenia protetycznego.


Zabiegi stomatologiczne

Praktycznie wszystkie osoby dorosłe kiedyś korzystały z pomocy stomatologicznej. Dlatego zabiegi stomatologiczne wykonywane są przez dentystów mogących liczyć na to, że będą posiadali bardzo wielu pacjentów. Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy dentyści muszą starać się o to, aby przeprowadzane przez nich zabiegi stomatologiczne były bardzo dobrze przygotowywane, a jednocześnie przeprowadzane przy wykorzystaniu najlepszego sprzętu i narzędzi. Tylko wówczas będą one mogły być naprawdę skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla pacjenta. Dlatego nawet podstawowe zabiegi stomatologiczne wykonywane są w jedynie dobrze wyposażonych gabinetach stomatologicznych, których właściciele mają zapewniony dostęp do najlepszego sprzętu dentystycznego.


W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (niedające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna



© 2019 http://ckpss.edu.pl/